U Konavlima izrađene nove kućice za zlatovrane


U sklopu projekta Edukacija o promatranju i zaštiti ptica koji provode Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije i Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije u suradnji s partnerima, nastavljene su aktivnosti čiji je osnovni cilj osiguranje povoljnih uvjeta za gniježđenje strogo zaštićene ptičje vrste zlatovrana (Coracias garrulus).
U Konavlima je održana akcija izrade kućica. Sudjelovali su volonteri iz Konavala i Dubrovnika, a u najvećem broju odazvali su se učenici Osnovne škole Gruda iz grupe Mali istraživači i eko grupa pod mentorstvom učiteljice Maje Bušković. U Cadmos Vilage-u kod sela Komaji, kroz par sati drvene daske su se sklapale u kućice za zlatovrane.
Navedene akcije dobar su pokazatelj kako se kroz druženje djece i roditelja te suradnju različitih sektora, mogu ostvariti značajni rezultati u zaštiti prirode koja je obveza svih nas.