-5 u Konavoskom polju; uništene poljoprivredne kulture; Općina Konavle traži proglašenje elementarne nepogode


U noći s petka na subotu u Konavoskom polju temperatura se spustila ekstremno nisko za ovo doba godine što je nanijelo ogromnu štetu na poljoprivrednim kulturama zbog čega će Općina Konavle zatražiti proglašenje elementarne nepogode .

- Par desetljeća nije zabilježeno da temperatura u ovo doba godine padne ovoliko nisko, a u Konavoskom polju je noćas temperatura pala na -5 stupnjeva Celzijevih. – kazao je zamjenik načelnika Općine Konavle Božo Lasić najavivši kako će Općina od župana Nikole Dobroslavića tražiti proglašenje stanja elementarne nepogode.

- Gotovo sve je uništeno. Ljudi su pokušavali cijelu noć spasiti što se može, na razne načine, ali ništa nije pomagalo. Šteta nije samo za ovu godinu, šteta će se osjetiti na rodu i dogodine. Ima ljudi koji žive isključivo od vinove loze,l treba im pomoći. U kontaktu smo sa županom Nikolom Dobroslavićem i već sljedeći tjedan u Konavle bi trebala doći komisija koja bi utvrdila nastalu štetu. – kazao je zamjenik načelnika Općine Konavle Božo Lasić.